Şanse Sende Şans Sende

On numara oyna

Bugünün pazartesi olduğu ve çekiliş saatinin de yaklaşmış olduğu on numara çekilişine katılmak için kupon doldurup bir milli piyango on numara veya sayısal loto bayisine giderek fiziksel olarak kuponu yatırmanız gerekiyor.

Bugünün pazartesi olduğu ve çekiliş saatinin de yaklaşmış olduğu on numara çekilişine katılmak için kupon doldurup bir milli piyango on numara veya sayısal loto bayisine giderek fiziksel olarak kuponu yatırmanız gerekiyor. On numara oynarken nelere dikkat etmeniz gerekti gibi ufak bilgilerden istatistik paylaşımlarına kadar belli başlı bilgiler ve yol gösterimleri yapacağımız yazımız.

Çok kısa tutarak başlangıç olarak;
On numara nasıl oynanır, 1-80 numara arasından 22 farklı numara seçilerek oynanan on numara oyununda isminden de akılda kalacağı gibi seçilen 22 farklı numara içinden, çekilişte çıkmış olan 10 numarayı bilmeniz gerekiyor.

Peki kimler ikramiye kazanır;

Yukarda bahsettiğimiz oyun formatı kapsamında, çekilen 10 numara içerisinden, bir istisna dışında, en az 6 rakam tutturursanız ikramiye almaya hak kazanıyorsunuz.
Büyük ikramiyeyi kazanmak için çekilmiş olan 10 numaranın onunu da bilmeniz gerekiyor.

Bu çok zormuş gibi gelebilir ama şunuda unutmayın, tam 22 numara seçimi yapıyorsunuz, yani diğer oyunlara göre tutturma ihtimali bir hayli yüksek.

İkramiye kazananlar arasında seçmiş oldukları 22 numara içinde çekilen 10 numaradan hiç bilemezlerse de bir miktar ikramiye kazanmış oluyorlar, bu ihtimalde yüksek olduğu için hiç bilemeyenlere de ikramiye vermişler.

On numara oynarken rakamları nasıl seçmeliyim?

Kuponu alıp rasgele rakamlar işaretleyebilirsiniz, bu bir yöntemdir, peki neden? çünkü her kuponun tutturma ihtimali teorik olarak birbiriyle aynı. Peki gerçekte böylemi?

Muhtemelen 1 den 22 ye kadar rakamları seçerseniz, bu tutturma ihtimaliniz bir hayli düşük olacaktır, teorik olarak her bir ihtimalin diğerinden bir farkı olmasada, çekilişlerde gelen numaraların bir oranı mevcut.

Bu ihtimal üzerine hazırlamış olduğunuz On numara rakamları kaç kez çıktı istatistiğinde bu bilgiyi bulabilirsiniz.

Bu istatistiğe benzer bir istatistik verisi ve destekleyici olması anlamında On numara üst üste çıkan rakamlar istatistiği ile diğer istatistiği birleştirerek daha anlamlı bir veri elde edebilir ve buna göre on numara kuponlarınızı oynamaya başlayabilirsiniz.

Önemli hatırlatma:

Bu günlerde herkesin bildiği gibi corona virüs salgını nedeniyle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü insanlarımız dışarı dahi çıkamazken on numara kuponlarını da doğal olarak yatıramayacaklardır. Sizde bu yaş aralığına giriyorsanız (not: 18 yaşından küçükler yasal olarak bu tarz çekilişlere katılamıyorlar), bu yaş aralığının dışında kalan, ailenizden, yakınınızda bulunan akrabalarınızdan veya komşularınızdan rica ederek kuponunuzu yatırtabilirsiniz, heleki şu günlerde halen işe giden gelen yakınlarınız varsa zaten dışarıda olacakları için bu ricayı daha kolay yapabilirsiniz.

20 yaş altı ve 65 yaş üstüyseniz bugünlerde dışarıya çıkmamanız gerekmektedir, buna uyalım sağlıklı kalalım.

Bu sayfada aradığınızı bulabildiniz mi?

İyi vakit geçirip, geçirmediğinizi bilmemiz, bizim için çok önemli, kişisel hiçbir veri alınamaz ve sadece birine basmanız yeterli.